Instytut Pantone wybrał kolor roku 2018!

Po intensywnej zieleni czas na stonowanie kolorów. W 2018 roku światem zawładnie fiolet w odcieniu Ultra Violet 18-3838. Opisywany jako wizjonerski, oryginalny, prowokujący i twórczy. Wybrany jako król kolorów nie jest łatwym odcieniem przy aranżacji wnętrz. Ultra Violet 18-3838 pojawi się też na projektach graficznych, stronach internetowych, ubraniach oraz akcesoriach. 

Trendsetterzy z Instytutu Pantone orzekli, że rok 2018 odbędzie się pod kolorem fioletowym, a dokładnie odcieniu Ultra Violet 18-3838. Główna szefowa działu konsultującego kolory w firmie Pantone, Leatrice Eiseman, wybór koloru argumentuje następująco: “Od eksplorowania nowych technologii i innych galaktyk, po artystyczną ekspresję i odbicie duszy, intuicyjny utrafiolet toruje drogę temu, co ma jeszcze nadejść”. Przypomnijmy, że w latach 60. fiolet stał się kolorem buntu i przemian. Być może ultrafiolet od Pantone ma sugerować, że świat wymaga zmian.

Wybrany przez Pantone kolor 2018 roku przypomina stworzony w sierpniu tego roku odcień “Love Symbol #2”, który powstała na cześć zmarłego w 2016 roku Price’a. Pantone to amerykańska korporacja założona w 1962 roku przez Lawrence’a Herberta. Jej siedziba mieści się w Carlstadt w stanie New Jersey. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Kolor roku ogłaszany jest od 1999 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *