Drony pomogą w walce z koronawirusem! Jesteśmy gotowi do pomocy.

 

Filmowanie z drona
Drony pomogą w walce z koronawirusem

 

W czwartek (26.03) przedstawiciele służb i instytucji państwowych dyskutowali na spotkaniu zorganizowanym przez resort infrastruktury, którego celem miało być włączenie nowoczesnych technologii do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Efektem tych rozmów był wniosek – „Potrzebne są drony”!

“Polska jako lider technologii dronowych jest przygotowana do wykorzystania najnowszych technologii do wsparcia pracy służb i instytucji i ich koordynację” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo uważa, że Polska jest gotowa do systemowego i skoordynowanego dopuszczenia na terenie całej Polski lotów dronów do wsparcia pracy służb porządku publicznego (policji, straży miejskiej), służby zdrowia czy samorządów w pracach związanych ze zwalczaniem epidemii.

Jakie ma być zadanie bezzałogowców?

Po pierwsze, drony mogą być wykorzystywane do patrolowania miejsc, gdzie mimo zakazu, mogą gromadzić się ludzie. Za pomocą dronów można ostrzegać o grożących karach.

Po drugie, za ich pomocą rozważane jest dostarczanie środków ochronnych do placówek medycznych. W ten sposób mają być realizowane pilne zamówienia do szpitali. Rozważane jest też wykorzystanie dronów do kontrolowania osób w kwarantannie. Zamiast patrolu policji, to dron robiący zdjęcie będzie mógł potwierdzić obecność kogoś w ustalonym miejscu.

Naszym zdaniem…

Inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały, tym bardziej, że zakażonych przybywa, a służby zdają się być coraz bardziej przeciążone. Aż dziw, że rząd nie pomyślał o tego typu rozwiązaniu wcześniej gdyż firm, takich jak nasza, w Polsce przybywa. Nie brakuje też pewnie operatorów chętnych do pomocy. W tej sprawie jedno jest pewne – dron po udanej misji z pewnością nie przeniesie wirusa na jego operatora, natomiast każda sytuacja, w której bezzałogowiec będzie mógł zastąpić funkcjonariusza publicznego jest słusznym unikaniem niepotrzebnego ryzyka.

Czekamy więc na odpowiednie regulacje, które mają być dostępne w ciągu najbliższych dni i zgłaszamy się do pomocy. Póki co, wykorzystując filmowanie i zdjęcia z drona, kontynuujemy współpracę z Radiem SUD, które od początku istnienia kryzysu epidemicznego w Polsce prowadzi niesamowitą i intensywną akcję informacyjną na rzecz zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie regionów Kępna, Wieruszowa i Ostrzeszowa.

 

Źródła:

https://mamstartup.pl/drony-i-roboty-pomagaja-chinom-w-walce-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/mariusz-piekarski/autor/news-drony-moga-pomoc-w-walce-z-koronawirusem-rzad-analizuje-taka,nId,4404435

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Drony-pomoga-w-walce-z-koronawirusem-7849089.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *